Танець — це поема. Кожен рух в ньому — слово.

Партерна гімнастика

       Ми постійно здійснюємо масу рухів: ходимо, бігаємо, нахиляємося, щось піднімаємо і переносимо з місця на місце, присідаємо, тягнемося за чимось, керуємо авто і інше. Але всі ці рухи не додають нам здоров я – вони вузько направлені і одно подібні, стомлюють конкретні групи м’язів, з часом послаблюючи їх.
      Це є «гіподинамія», тобто «малорухливість»: відсутність регулярних, грамотних фізичних навантажень, зміцнюючи організм в цілому, підтримуючих працездатність і гарне самопочуття, легкість в тілі і достатню рухливість суглобів, еластичність зв'язок і м’язовий  тонус.
      Термін «партерна гімнастика»  з’явився не так давно. Його виникнення  пов’язано з розвитком нетрадиційних видів гімнастики. Слово партер  створилося  від от  французького  - par terre (по землі): слово par — по, а слово terre — земля. Під партерною гімнастикою розуміють різного роду вправи, в положенні сидячи, лежачи, із різних   упоров.   При виконанні вправ на підлозі в вихідному положенні сидячи та лежачи зменшується вертикальна  опора  на хребет і ноги.  У той же час загальне фізичне навантаження в цих вправах  високе і  дозволяє м’язам працювати в іншому режимі, ніж в у вправах ,  які виконуються стоячи.  Поки дитині ще важко координувати рухи свого тіла,включати в роботу різні групи м’язів, заняття в положенні сидячи і лежачи полегшують йому ці задачі.
Партерна гімнастика – одна із самих безпечних видів тренувань. В процесі занять у дітей формується гарна осанка, хода, зміцнюються м’язи, розвиваються такі фізичні якості і навики, як: розтяжка, гнучкість, виворітність, пластичність.
      Мета партерної гімнастики:  опрацювання різних м’язових груп;
Покращення трофіки між хребцевих структур; збільшення рухливості суглобів;
Стимуляція нормальної роботи дихальної і сердечно – судинної системи.
      Партерна гімнастика – вправи на підлозі в різних позах, сидячи на підлозі, лежачи на животі та спині, направлені на розтяжку всіх м’язів тіла, їх зміцнення, на розвиток гнучкості в суглобах. Партерна гімнастика дозволяє придбати початкову хореографічну підготовку, розвинути природні фізичні дані тим, хто тільки починає навчатися танцям з нуля, а також зберегти і покращити основні рухові якості і навички професіональним танцюристам.
      Партерна гімнастика необхідна для успішного засвоєння класичного, народного, сучасного і інших танцювальних направлень. Коли при прийомі в творчі колективи головним критерієм відбору являються природні фізичні дані:  крок, гнучкість, виворітність, музикальність, підйом (гнучкість ступні), координація, то необхідність партерної гімнастики на лице.    Завдання педагога – хореографа в тому, щоб учні розуміли свою природу і навчилися ефективно виправляти свої недоліки  і підкреслювати достоїнства.  Для цього і існують такі заняття, як партерна гімнастика.
Щоденні грамотні заняття партерною гімнастикою дозволяють домогтися хороших результатів в розвитку природних фізичних даних. Виворітність, підйом ступні, легкість і сила ніг, гнучкість, швидкість, висота стрибка – всі ці якості можна розвинути у кожного в тій або іншій ступені. Вся справа у правильному підході і мотивації танцюриста. Як  не дивовижно, але природні дані тут відіграють невелику роль.  Доказом тому свідчить танцювальна кар’єра Рудольфа Нурєєва. Не володіючи від природи  ідеальним для класичного танцюриста складом  тіла, Нурєєву не тільки вдалося стати артистом балету, але й отримати звання неперевершеного танцюриста 20-го століття. Партерна гімнастика зробить ваші заняття танцями максимально ефективними.
      Останнім часом все частіше згадують прадавні  висловлення : «Людина настільки молода і здорова, наскільки гнучкий і здоровий її хребет».
      Бернар Макфаден,  якого називають одним із «батьків» фізичної культури  і з яким працював П. Брегг, вважав, що кожна людина  зміцнюючи і розтягуючи свій хребет, може «помолодіти»  фізично років на 30.
      Останнім часом часто говорять також і про  те, що причини хвороб, особливо, якщо їх багато, треба шукати в порушеннях хребта. І посилаться на того ж  П. Брегга, який говорив : «Хребет – це вішалка всіх хвороб» .

   У  зв’язку      з цим великою популярністю стали користуватися 5 вправ для хребта, які розробив П.Брегг.   Але навряд чи вони вам допоможуть, якщо їх виконувати і не думати про осанку, про те що потрібно правильно ходити, стояти і навіть лежати, ні про багато ще чого.   

Немає коментарів:

Дописати коментар