Танець — це поема. Кожен рух в ньому — слово.

Історія гуртка

ХОРЕОГРАФІЧНИЙ  КОЛЕКТИВ НАРОДНОГО ТАНЦЮ  «ЧАРІВНИЙ ЧОБІТОК»

                                                                  «Я не бачу більш святкового,
                                                                 життєлюбного виду мистецтва,
                                                                ніж народний танець.
                                                                          Він з дитячою безпосередністю
                                                                 розкриває свої почуття,
                                                                залучає у свою веселість».

                                                                                                                               Ігор Моїсеєв

Одним з найцінніших скарбів самобутньої культури українського народу, яке відображає його багатогранне життя, є танцювальне мистецтво. Народний танець завжди має яскраво виражену тему та ідею — він завжди змістовний. У танці завжди є драматургічна основа й сюжет, узагальнення й конкретні художні образи, які створюються за допомогою різноманітних пластичних і просторових малюнків — побудов.

Танці найбільш емоційний, доступний і любимий вид рухової активності дітей. Хореографічне мистецтво  сприяє гармонійному розвитку дітей, вчить їх красі і виразності рухів, формує їхню фігуру, розвиває фізичну силу, витривалість, спритність і сміливість.

У 2001 році було створено гурток народного танцю.  Не зразу прийшов успіх. Були підйоми  та спади.  Створення дитячого колективу дуже складний процес.  З великим терпінням і наполегливістю, по зернятках формується колектив. Народні танці, хореографія потребують від учнів неабияких знань: стилю, характеру, визначеної манери виконання того чи іншого танцю. Діти до гуртка приходять з різними здібностями: у одних тіло складене краще, у інших гірше; у когось  м’язи та зв’язки більш еластичні, у когось ні; сприйняття, пам'ять теж неоднакові;  у когось музичний слух розвинутий краще, у когось гірше і т.д.

Тому тут дуже важливе значення має терпіння не тільки педагога, але й учнів. Багато хто з дітей, які приходили до гуртка і зіткнувшись з труднощами не долали їх, а покидали на півдорозі, а багато хто залишався.  Але вони добре пам’ятають свої перші виступи на публіці. А  діти, які роками долали складнощі вивчення хореографічного мистецтва, вносили свої цеглинки укладаючи шлях формування та розвитку колективу.Великий внесок у розвиток колективу вніс директор школи Озеров Олександр Дмитрович. Створивши відповідні умови для занять він значною мірою допоміг створити ансамбль народного танцю на професійному рівні.Спочатку  в ансамблі налічувалось дві групи. На сьогоднішній  час  колектив об’єднує  чотири групи  - старшу, середню, молодшу та підготовчу.  Хочеться висловити вдячність  за розширення та збереження   груп колективу на 2013-2014 н.  р. директору КРЦМШ  Хвастику Михайлу Володимировичу. Робота у гуртку ведеться за ансамблевим напрямком.  Підґрунтям занять в гуртку є програма Міністерства освіти та науки України, яка передбачає системне та послідовне навчання, розвиток та естетичне виховання учнів, виховання розуміння мистецтва танцю, культури, характерних рис  не лише свого народу, а й інших народів світу. 
Дитина, яка прийшла до  нашого гуртка  обов’язково отримає  допрофесійну підготовку,  знання,  або ж початкову хореографічну підготовку, або ж оздоровлення. Головне, щоб заняття для дитини не пройшли даремно.
Хочеться вірити що для багатьох вихованців захоплення дитинства перетвориться на професію, що ще не одне покоління дітей нашого міста, району пройде тут школу пластики, грації та гармонії.
За роки існування колективу навчалося багато дітей. Колектив  неодноразово завоював призові місця на конкурсах, фестивалях,  приймав участь у різних  вітальних концертах не тільки школи, але й району, міста.
І дуже хочеться не тільки мріяти, але й побачити наших вихованців на великій сцені у якості не лише артистів, але й хореографів, постановників, балетмейстерів.
Висловлюємо велику подяку батькам, які допомагають дітям у   концертах,  конкурсах. Їхня підтримка мають велике значення під час виступів дітей.  Мами допомагають не тільки одягати дітям сценічний костюм, але й заохочують їх лагідним, хорошим словом, що викликає у дітей впевненість в собі.
У колективівихованці– різні за віком, за характером, за якостями, але всіх цих дітей об’єднуєлюбов до танцю. Особливо обдаровані та талановиті діти це – Бикова Ганна, Гаврикова Дарина, Михальчук Анастасія, Назаренко Яна, Донорська Ганна, Мальцева Маргарита,  МарусенкоІнесса.
Діти вивчають рухи, комбінації, танці, ростуть і дорослішають на культурі, мистецтві танцю.Солісти Сергій довбня та Остепчук Вікторія. Сергій Довбня - дуже талановитий до танцю. Молодці!
Новорічні свята 2011- 2012 н.р.  Вальс сніжинок та зірочок – це так зворушливо, гарно.
Танок «Морозний день». Виконує молодша група колективу.
Вихованці колективу прийняли активну участь у концерті .
Дирекція Комунарського району вручила керівникам та педагогам багато нагород.

У колективі панує та атмосфера, в якій   розвивається та оволодіває красою, майстерністю та витонченістю рухів  гармонійна особистість, професійний танцівник. Кожна дитина, яка прийшла до гуртка має  підтримку, взаєморозуміння, дружелюбність. І це не залежить  від здібностей, відповідності чи не відповідності  критеріям відбору, чи скутості, чи соціального положення. У танці всі рівні.
А це чудова танцювальна група. Які молодці! Кривуля Ілона,  Голінська Олена,  Талько Вера,  Герман -Біруля Михайло, Мусєєнко Юлія і ін.Спритні жабки на святі в початковій школі. Вихованці  Дурняк Юля, Стрельченко Аня, Позднякова Влада та ін.


Танець «Український». 2003 рік. Парк ім..Ю.Гагаріна. Свято дітей.

Свято у парку.

Танець «Матрьошки», який діти виконували у парку ім.. Ю.Гагаріна на святі  району отримав високу оцінку. 2002 рікТанець «Дрібушечки». Виступ дітей  мав неабиякий успіх.

Україночки мої, ластівки швидкії,
Ви дрібушечки малі, любі,золотії.


Український таночок. Любов до танцю об’єднала цих дітей.


Новорічне свято в школі.
                             2003рік. Зал початкової школи.Свято дітей у парку району.


Свято у початковій школі.


Свято у початковій школі.


Приморськ .   «Зірки Меотіди»У 2010 році колектив старшої та середньої групи прийняв участь у фестивалі «Зірки Меотіди» у м. Приморськ. Завдяки своїй наполегливій праці у вдосконаленні танцювальних композицій старша група отримала, диплом третього ступеню та кубок. Середня група отримала диплом дебютантів. Радості не було меж, тим паче, що це був наш перший кубок.

У цьому ж році вихованці старшої групи прийняли участь у Всеукраїнському благодійному фестивалі – конкурсі «Канікули в Лаврі». Конкурс був поєднаний з екскурсією по Лаврі.  На конкурсі діти отримали перше місце в номінації «Народний танець».  Дуже було цікаво.
А ще ми погуляли по м. Києву.  Вихованці колективу неодноразово приймала  участь у огляді – конкурсі «Таланти твої, Запорізький краю».

У 2011 році колектив неодноразово приймав участь у різних концертах міста : військова частина святкувала ювілейну дату і запросили колектив для виступу; відкриття Космічного округу (шк. № 90), святкування Новорічних свят у школі, участь у фестивалі «Різдвяні вітання».


Танок «Валянки» на фестивалі танцю «Різдвяні вітання» м. Запоріжжя.


Участь у міському фестивалі танцю  «Терпсихора» ( 2-ге місце у номінації народний танець, першим місцем жоден колектив не було відмічено, тому для нас це було дуже приємно і радісно)
Виступ у м. Києві. Танок «Гармонь плюс балалайка». Отримали Гран – прі. Діти отримали медалі, кубок, диплом. Після фестивалю, колектив побував  на майдані Незалежності. Побачили підготовку до конкурсу  «Майдан – 2012». На жаль не змогли подивитися майдан, бо на ту годину у нас був поїзд до Запоріжжя.  Було весело, цікаво.


На 2011 – 2012 навчальний рік до гуртка прийшли нові діти. Гурток наповнився новими зірочками, які хотіли навчитися танцювати. Для деяких дітей це був перший виступ. У колективі завжди раді прибулим дітям. Вихованці з радістю допомагають один одному в опануванні танцювальними рухами. Взаємодопомога – це поняття у гуртку на високому рівні.
Виступ на презентації колективів району.


Новий 2013 рік. Діти залюбки прийняли участь у новорічний святах. Вивчили танок «Пінгвіни»


Наші любі, милі вчителі. Для них ми завжди готові танцювати, співати. Концерт у школі, присвячений Дню вчителя.
Молодша група виконує танок «Одна калина»Середня група отримала 1-ше місце в номінації народний танець на Всеукраїнському фестивалі «Перлина Полісся» в м. Житомир.
Після успішного виступу, відвідали музей космонавтики, єдиний у нас на Україні. Житомир – це батьківщина космонавта Сергія Корольова. Ми були дуже задоволені поїздкою.

22 березня відбувся районний  огляд дитячої творчості. Хореографічний колектив «Чарівний чобіток» представив старшу та молодшу  групи колективу. Старшу групу   запрошено на  фестиваль – конкурс обласного огляду дитячої та юнацької творчості «Таланти твої, Запорізький краю!» в  номінації «Хореографічне мистецтво», який відбудеться у жовтні – листопаді 2013 р. Молодша група гуртка на обласному огляді 2013 виконувала жартівливий танок «Гарбузята»

12 квітня 2013 р. на фестивалі» Спадщина» в зональному турі  ХІІ обласного конкурсу творчості патріотичного спрямування «Спадщина – 2013» у номінації «Народна і сучасна хореографія» у категорії аматор колектив «Чарівний чобіток» старша група була нагороджена за 2-ге місце. Це високе досягнення гуртківців. У кожного є своя мрія, мета і у нас теж.  Діти вчили український танець, який би передав красу українського танцю, його хореографічну майстерність, характер. Діти вчилися донести до глядача неповторність українського танцю,  дівочої краси, її завзятий бадьорий настрій, її ліричність та гордовитість. «Танок з віночками»  - це хореографічний номер, який виконували дівчата на конкурсі, полонив не тільки глядача, але й журі.  Діти дуже задоволені, але на цьому не зупиняться. Попереду ще багато праці в досягненні професійної майстерності.

18 травня 2013 р на площі ім. Маяковського проходив концерт, присвячений Дню сім ї. Старша група виконувала хореографічну композицію «Вечорниці». Це перший виступ гуртківців на площі міста. Виступ був пронизаний не тільки відмінним показом, але й гордістю за свої досягнення.
У м.  Києві  дівчата на телевізійному проекті мистецтва «Зірка Фест» зайняли перше місце. Молодці!30 серпня 2013 р. відбулося свято До дня знань  на  каскаді фонтанів «Райдуга».   Вітання наших дорогих  вчителів зі святом.
29 квітня 2013 року у  концертній філармонії ім. Глінки відбувся гала – концерт Міжнародного фестивалю «Алегро хортиці» . У ньому прийняла участь старша група та молодшаМолодша група в концертному залі. На гала концерт були запрошені з хореографічною картинкою «Квіткова галявина»

Бронзові призери фестивалю «Алегро Хортиці»

25 травня середня, молодша, підготовча групи виконували композицію « Квітуча Україна» на урочистій лінійці, присвяченій святу «Останній дзвоник».
Виступати на майданчику школи в якій ти навчаєшся, де твої друзі з якими ти навчаєшся, перед вчителями, яких ти дуже поважаєш та любиш, – це дуже відповідальна місія. Кожний з учасників викладається, (як кажуть ті, хто займається танцями) на всі 100. Адже своїм виступом потрібно підняти настрій тим, хто прощається з нею на завжди, і тим, хто іде на канікули.


31 травня 2013 рік. Концерт  у парку ім. Ю.Гагаріна, присвячений Дню захисту дітей.

Дуже яскраве та цікаве свято. Було дуже багато глядачів.


У концерті прийняли участь старша, середня, молодша та підготовча група хореографічного  колективу.01 грудня 2014 рік м. Жовті води. Перше місце .


М. Жовті Води. Фестиваль - конкурс хореографічного мистецтва «Сузір’я талантів» 2-ге місце. Відкриття святкового концерту присвяченого ювілейній даті на заводі «Коксохім» по запрошенню організаторів концерту.


Немає коментарів:

Дописати коментар